Wainui Camp Budget
WALT: calculate how much it will cost for each student on camp using Google Spreadsheets
Success Criteria
-Find total price of camp
-Divide by total number of students
In class we had to create a budget for our camp, coming up on February 27th. We added up the costs per item. I found the total price per person to be $143, which Mr Adams tells me is a little under the actual cost.
Please leave a comment. Thank you